Kategoriler
Blockchain

Telegram Yarışması

Telegram, blockchain akıllı sözleşme ödül yarışmasına 400.000 $ ödül koydu

Telegram, blockchain akıllı sözleşme ödül yarışmasında 400.000 $ ödüllendirdiHABER
Global Telegram mesajlaşma uygulaması, Telegram Açık Ağ blok zinciri için akıllı sözleşmeler oluşturulması konusunda bir rekabet ilan etti.

5 çeşit akıllı sözleşme
Yarışmaya, 24 Eylül’de yapılan Telegram Yarışmalarında yapılan açıklamaya göre, fiyat dahilinde 200.000 ila 400.000 dolar arasında değişen her şey dahil görev için ödül havuzuna sahip üç eylem yer alıyor . Yarışma 15 Ekim’de sona erecek.

Yarışmanın ana bölümü, blok zincirinin dağıtımında kullanılan araçları kullanarak yarışmanın ekteki belgesinde açıklandığı gibi bir veya daha fazla akıllı sözleşme yapma görevidir .

Diğer iki isteğe bağlı görev arasında, Sanal Makine ve FunC için geliştirme önerileri ve blok zincirindeki bir hata avlama yarışması yer alıyor.

Rekabet detaylarına göre , Telegram akıllı geliştiricilerin geliştiricilerini çok imza cüzdanı, iki tür basit DNS Çözümleyici akıllı sözleşmesi, iki taraflı senkron ödeme kanalı ve asenkron iki parçalı ödeme kanalı dahil olmak üzere beş akıllı sözleşmeden en az birini uygulamalarını bekliyor.

Böcek keşfi için daha büyük ödül
Bu arada, blok zinciri çanta tespit yarışmasına katılanlar bir açıklama ve önerilen suistimal senaryosunu sunmaları gerektiğini açıkladı.

Geliştiriciler bu hataları bir başka kişinin cüzdanından para toplamak için bir blok zincirinde kullanmayı başarırlarsa, akıllı sözleşmelerin geliştiricileriyle paylaşılan 200.000 dolarlık ödül havuzuyla 200.000 dolara kadar daha büyük bir ödül verilecek.

Yarışmanın duyurusu, Telegram’ın dijital kartının gram’da ekim ayında beklenen lansmanının ortasında geliyor . Bu arada, Telegram 6 Eylül’de testnet tarayıcısını ve başını sallama yazılımını resmen yayınladı .